08-6849695
  08-6897741 (קופות)

ידיד אמריקני THE AMERICAN FRIEND | מלך הדרכים: מחווה לוים ונדרס

ידיד אמריקני THE AMERICAN FRIEND | מלך הדרכים: מחווה לוים ונדרס

ידיד אמריקני THE AMERICAN FRIEND | מלך הדרכים: מחווה לוים ונדרס

משך הסרט: 
127 דקות
במאי/ת: 
וים ונדרס
שחקנים: 
ברונו גנץ, דניס הופר
שפה: 
אנגלית, גרמנית
ארץ: 
מערב גרמניה
ז'אנר: 
שם באנגלית: 
THE AMERICAN FRIEND
שנה: 
1977
תרגום: 
עברית
תקציר: 

מלך הדרכים: מחווה לוים ונדרס | ימי שלישי בסימנטק!

וים ונדרס נולד באוגוסט 1945, חודשים ספורים אחרי תום מלחת העולם השניה בדיסלדורף. הוא הגיע לתחום האמנות אחרי כמה סמסטרים של לימודי רפואה ופילוסופיה, שבסופם עקר לפריס ללימודי אמנות. ונדרס לומד לסגנן את תהיותיו באמצעות ז'אנר המסע – ז'אנר אמריקאי בעיקרו - שבאמצעותו הוא מוביל את גיבוריו, בעיקר גברים שתקנים ומיוסרים דרך נופים הלוקחים חלק פעיל בעלילה.

המחווה שנציג החודש, שלא לחינם הוכתרה בשם "מלך הדרכים" – מתמקדת בקריירה של ונדרס, ומסתיימת עם סרטיו הבולטים כמו "מלאכים בשמי ברלין". נציג סרטים שונים בתכלית המביאים, כל אחד בדרכו, את הקולנוע של ונדרס אל פסגתו. כאן מנסח ונדרס בצורה הטובה ביותר את החזון ההומניסטי של אחווה וחופש באמצעים קולנועיים בשעה שדימוי הדרך מבטא אפשרות של חיבור וידידות ולא של בריחה ובדידות. השינויים הגדולים באירופה ובעולם כולו, שיבואו מיד לאחר מכן, יהפכו את חזונו של ונדרס למציאות.

תקציר הסרט:

סרטו “האפל” המעולה של ונדרס נעשה ע”פ רומן מאת פטרישה הייסמית. פושע אמריקאי החי באירופה מחפש אדם שאינו מוכר למשטרה או לעולם הפשע כדי שיבצע עבורו שתי רציחות. הוא בוחר ביצרן מסגרות מרובע, חולה במחלה ממארת, שמוכן למשימה תמורת הבטחת עתיד משפחתו. בין שני הגברים מתפתחת ידידות משונה. כמו בכל הפילומגרפיה המוקדמת שלו, גם כאן עוסק ונדרס בגבריות ובקולנוע (היש דימוי יפה יותר לקולנוען מאשר “יצרן מסגרות”?), גם כאן השאיפה לגאולה כרוכה בחיכוך עם המוות. 

מנויים: כניסה חופשית!

טריילר: 
מועדי הקרנה: 
יום שלישי
08/01/2019
19:00
אולם 1